ZAKAJ ME ZEBE?snežaka za v pesmico

V skupini Palčkov se v mesecu januarju uspešno spopadamo z mrazom in nizkimi temperaturami. Na zunanjem igrišču pogosto raziskujemo, opazujemo ter doživljamo zimo v vsej njeni raznolikosti.

Na začetku meseca smo se igrali s snegom in se že veselimo, če nam ga bo babica zima še kaj poslala. V topli igralnici pa imamo na obisku muco Copatarico in druščino otrok, ki ne pospravljajo copatk. Veliko se tudi igramo ter eksperimentiramo s snegom, z ledom, z vato in s kinetičnim peskom. Izdelali pa smo tudi čisto pravo muco Copatarico, ki nas razveseljuje in budno pazi na otroke v igralnici.

Babica Zima (Mira Voglar)

Babica Zima z belo glavo kima: »Kdor obleke nima,
naj pri meni se zglasi, takoj po meri jo dobi.«

Siva rogovila se je oglasila, milo je prosila:
»Bel klobuček rada bi in haljico na gumbe tri!«

muca copatarica za pesmiceMuca Copatarica je najbolj znana in priljubljena med pravljicami, ki jih je napisala Ela Peroci in ki je z ilustracijami Ančke Gošnik Godec prvič izšla leta 1957.