Vabilo na tridnevno letovanje otrok v kampu Menina

Otroke stare od 4 do 6 let (otroci stari od 3-4 leta po predhodnem dogovoru z vzgojiteljico) vabimo na tridnevno letovanje v kamp Menina, ki se nahaja v središču Zgornje Savinjske doline med Mozirjem in Logarsko dolino.

Letovali bomo od 23. do 25. septembra 2020.

Bivali bomo v kampu Menina, v katerem izvajajo tudi šole v naravi in učne kampe. Kamp se nahaja stran od prometa in mestnega trušča v borovem gozdičku ob

reki Savinji. Otroci z vzgojitelji bodo nastanjeni v mobilnih hiškah v središču kampa.

Program vrtca v naravi: obisk adrenalinskega parka, kjer se otroci zabavajo 1,5 metra nad tlemi, plezanje po plezalni steni, sprehod do kmetije in ogled le-te ter mlina, daljši pohod, ustvarjanje v naravi, ples ob ognju in peka koruze, vožnja s kajakom po jezeru Menina, raziskovanje potoka, lovljenje rib, obiranje jabolk in izdelava jabolčnega soka, preživetje v naravi.

Otroke bomo spremljali vzgojitelji iz vrtca in skupaj z animatorji kampa skrbeli za izvedbo programa ter varnost.

Cilji letovanja:

• Razvijanje in spodbujanje samostojnosti otrok.
  • Razvijanje socialnih veščin.
  • Spoznavanje in doživljanje novega okolja.
  • Pridobivanje samozavesti in razvijanje strpnosti do drugih.
  • Razvijanje še drugih znanj in veščin o naravi, ki se jih bodo otroci učili v sodelovanju z animatorji in vzgojitelji.
  • Spoznavanje življenja in utripa v naravi.