IMG_1936

V soboto smo se Bambiji odpravili na pohod od Graščine Žovnek do Gradu Žovnek. Pot je bila dolga 3,5 km.Naše srečanje smo poimenovali Bambijeva Žovneška avantura.

Zbrali smo se pri graščini kjer smo se ob pomoči Grajske gospe Heme seznanili z zgodovino območja Žovnek. Dobili smo tudi delovne liste, ki smo jih po poti reševali. Spoznavali smo živali, rastlinje in se v zelo vročem dnevu pošteno segreli. Na cilju, gradu Žovnek, nas je pričakal Ludvik XIV, ki je otroke okronal za grajščake in grajščakinje. Vsak otrok je prejel krono in si zapečatil svoj dnevnik poti. Poiskali smo tudi zlatnike, ki so se skrivali v ruševinah gradu, nato pa prijetno druženje zaključili ob pikniku. Otroci so se ohladili ob igri z vodo, starši pa ob hladni pijači. Ponovno nam je bilo zelo lepo in komaj čakamo naslednje druženje. Sedaj pa gremo veselo na počitnice :).

Vabljeni na ogled krasnih slik iz našega zaključka v fotogalerijo.