V prvem tednu oktobra je potekal projekt “teden otroka” in sočasno tudi kolesarski tečaj. Teden otroka je bil v povezavi z jesenjo, zato so bile dejavnosti načrtovane v tej smeri. Otroci so likovno upodabljali jesenske živali, spoznavali pesmi in knjige na temo jesen in se veliko zadrževali zunaj, kjer so lahko opazovali spremembe v naravi. Ves teden smo skupaj izvajali kolesarski tečaj. Razdelili smo se v dve skupini. V eni skupini so bili otroci, ki še niso povsem osvojili vožnje s kolesom, v drugi pa tisti, ki so že suvereno premagovali poligon. Ob koncu so vsi bili deležni pohval ob svojih dosežkih, ki smo jo obeležili z medaljami. V prvi polovici meseca smo izvedli prvi daljši sprehod do gradu Komenda in prvo srečanje s starši. Odpravili smo se z vlakom do Velenja, kjer smo si ogledali lutkovno predstavo z naslovom “Peter nos”. Otroci so v vrtec prinesli veliko jesenskih pridelkov iz katerih smo si pripravili bučne polpete in krompirjev čips. Izvedli pa smo tudi kostanjev piknik, kjer so se starši in otroci lahko družili, okrepčali ter si izdelali obeske ter vetrnice. V tem mesecu smo imeli v naši igralnici kar dva obiska. Dva starša sta predstavila svoj poklic: ga. Marovt je predstavila poklic knjižničarke in g. Vitanc poklic gasilca. Obenem pa smo imeli še nenapovedano evakuacijsko vajo, kjer smo se odrezali v solidnem času. Ker je bil mesec oktober izredno topel in sončen, smo se večkrat odpravili na sprehod do javnega igrišča in do gozda, tam smo si nabrali različno jesensko listje iz katerega smo kasneje izdelali slike. Ob koncu meseca smo spoznali novo pesem : Velika buča in otrebili in izrezali buče po vsebini pesmice. Naučili smo se še dve jesenski pesmici: Jaz sem jež in Jesenska. Otroci, predvsem deklice zelo rade prepevajo in likovno ustvarjajo. S plastelinom smo urili prstne spretnosti in razvijali domišljijo ter se preizkusili v vlogi slikarjev, kjer smo slikali jesensko tihožitje.