Pisarna: 05 99 47 522

Igrane igrice zaposlenih vrtca Bambi

Novoletne igrane igre zaposlenih

Spoštovani starši,

novo šolsko leto, novi izzivi, novo veselje, novo znanje, nove izkušnje. Veselimo se vsega novega, ki je pred nami, veselimo se otroške radoživosti in radovednosti. Skupaj z vami bomo gradili otroški potencial in skrbeli, da se bodo vsi otroci počutili varne in sprejete.

Vsak otrok ima svoj tempo razvoja in vsak otrok ima svoj jaz. Potrudimo se, da to ohranimo in hkrati gradimo otrokov potencial. V predšolskem obdobju je za otrokov celostni razvoj najpomembnejše gibanje. V vrtcu se bomo trudili otrokom vsakodnevno zagotoviti raznolike oblike gibanje, ki bodo otroke podprle pri telesnem razvoju kot tudi razvoju možganov. Vendar pa zgolj dejavnosti v vrtcu niso dovolj, gibanje otrok potrebuje skozi ves dan, zato se na tem mestu obračam na vas, dragi starši, omogočite otroku čimveč gibanja tudi ko je z vami. Skozi gibanje se bo otroku krepil učni potencial, razvijali se mu bodo možgani, hkrati bo tudi njegov telesni razvoj skladen in seveda, kar ni zanemarljivo, privzgojili mu boste zdrav način življenja.

Vsak trenutek, vsaka dejavnost, ki jo vložimo v naše otroke, ima neverjeten vpliv na njegov kasnejši razvoj. Odstranite vse zaslone, otroku nikakor ne dovolite telefonov, tablic, računalnika. Risanka naj bo največ ena na dan, poučna in primerna glede na otrokovo starost. Zasloni so nevarnost, ki ogrožajo naše otroke, ogrožajo njihov razvoj in negativno vplivajo na njihov potencial. Zamujenega v obdobju predšolskega otroka kasneje ni mogoče popolnoma nadomestiti, zato se zavedajmo teh neverjetnih let, tega čudovitega obdobja najbolj intenzivnega razvoja naših otrok in bodimo otrokom vzor.

Strokovni sodelavci vrtca Bambi smo tu za vas in vaše otroke. Potrudili se bomo delovati v maksimalno korist otrok, vas pa vabimo, da se za nasvete in vprašanja obrnete na nas. Dobrodošli v Bambijevi družini tudi v šolskem letu 2024/2025.

Taja Steblovnik, direktorica

Skupina Javor v septembru

Skupino Javor sestavljamo radovedni, glasni in igrivi otroci. Smo zvedavi in včasih samosvoji. Najraje se gibamo, malo manj pa prepevamo in poslušamo, vendar smo zelo srčni in topli. Mesec september je bil pester saj smo morali sami oblikovati skupna pravila, ki se jih sedaj moramo držati, obiskala nas je Pika Nogavička in nam dovolila zganjati norčije za en dan, obeležili smo teden mobilnosti ter spoznali veliko prevoznih sredstev ter kako lahko pomagamo, da naš planet manj onesnažujemo. Najboljše v tem mesecu pa je bilo letovanje v kampu Menina. Doživeli smo toliko novih trenutkov, od plezanja na adrenalinskem parku, veslanja s čolnom, vožnje z go-kartom, druženje ob tabornem ognju in najpomembnejše, spanje brez staršev. Bili smo zelo pogumni in ponosni sami nase. Bilo je zelo zabavno.

Skupina Hrast v septembru

Skupino Hrast sestavljamo radovedni in igrivi otroci. Zelo radi prihajamo v vrtec. V mesecu septembru smo se dobro spoznali in usvojili pravila v skupini. Na obisk je prišla Pika Nogavička, ki smo jo naučili kako se pravilno obnaša. Da nima nog na mizi, da govori lepe besede, da ne vrta po nosu in da se ne preriva s prijatelji. Narisali smo ji tudi risbice in zapeli pesmico ter z njo zaplesali. Spekli pa smo si tudi palačinke. Z obiskom pa nas je tudi presenetil lovec, ki nam je predstavil s pomočjo slik stopinje gozdnih živali. V gozdu pa tudi lisičin brlog. Odšli smo tudi na tridnevno letovanje v Kamp Menina, kjer smo se urili v spretnostih plezanja po adrenalinskem parku, vožnji z raftom. Odšli smo na daljši pohod. Ogledali smo si konjušnico in raziskovali ob reki Savinji. Stkali smo še tesnejše prijateljske vezi. Najbolj pa smo se razveselili izleta z vlakom. Obiskali smo Tehnopark v Celju. Pogledali smo si Planetarij, ki nas je zelo navdušil. Bilo nam je carsko. Nasmejali smo se, ko smo bili v milnem mehurčku. Plesali smo z robotko Barbaro. Postali pa smo tudi gradbeniki, ko smo zidali hiško in prekrivali streho. Bilo je zelo zabavno. V vrtcu vsakodnevno tkemo prijateljske vezi in izvemo vedno kaj novega.

Sodelujemo:
KJE SE NAHAJAMO